In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Sertifikalarımız
Haberler
E-Bülten
Güncel kampanyalardan ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta adresinizi listemize eklemeniz yeterli.
E-Mail :

Haberler

Portekizli Grupo Onyria, golf turizmi için İzmir'de otel aldı

24.08.2019

 

Portekizli golf yatırımcısı Grupo Onyria, İzmir Özdere'deki Carpe Diem Claros Oteli'nin yüzde 57'sini 25 milyon euroya alarak Türkiye'ye adım attı
 

Lüksgolf yatırımlarıyla golf turistlerinin en çok tercih ettiği Portekiz'den İzmir'e yatırımcı geldi. Biri Portekiz'in ünlü golf merkezi Algavre diğeri de Fransa'nın Bordeux gibi lüks yerlerinde toplam 5 golf oteline sahip olan Portekizli Grupo Onyria, İzmir Özdere'de bulunan ve geçen sezon açılan Carpe Diem Claros otelinin yüzde 57 hissesini satın aldı. Yapı Merkezi Grubu (YMG) bünyesindek Begonvil Turizm tarafından 40 milyon dolar yatırımla yapılan otelin çoğunluk hisselerini alan grubun satış için 25 milyon euro verdiği öğrenildi.

HEDEF 450 MİLYOR EURO

Satış işletmelerinin tamamlanmasının ardından otelin işletmesini de Portekizli grup üstlenecek. Begonvil Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ağaçcıoğlu satış işlemini doğruladı. Grupo Onyria'nın otelin yanına 27 delikli golf sahası kurmak istediği bunu için de bölgede arazi arayışında olduğu da öğrenildi. Grup, golf yatırımı için ek olarak 5 milyon euro daha yatırım yapacak. Ağaçcıoğlu, Portekizli grubun sadece otel değil Begonvil Turizme de ortak olduğunu söylerken satış işleminde hisseleri 4 yıl sonra geri alma opsiyonunun bulunduğunu söyledi. Ağaçcıoğlu, Portekizli şirketle birlikte turizm sektöründe büşüme hedefleri olduğunu da sözlerine ekledi. Portekiz'de 20 yıldır turizm sektöründe olan şirketin internet sitesinde yatırım hedefinin 2010 yılına kadar 450 milyon euro olduğu belirtiliyor. Portekiz dışında sadece Fransa'da yatırım yapan grup yurtdışında yatırım yapacağı ikinci ülke olarak Türkiye'yi seçti. Grubun Portekiz'de turizm dışında sağlık alanında da yatırımları bulunuyor.

DİĞER HABERLER

de
26.06.2018
jbcfew
Carpe Diem Claros Resort Spa Hotel
27.04.2010
Portekizli Grupo Onyria, golf turizmi için İzmir'de otel aldı
03.02.2010
Cosmopolis Gayrimenkul Projesi
09.12.2009
Cosmopolis Gayrimenkul projesi ve Anchor Plaza Metropol, NewsIn tarafından yapılan üstdüzey araştırma… NEWSIN: Newsin tarafından yapılan araştırmada, Cosmopolis Gayrimenkul Projesi (konut) ve Anchor Plaza-Metropol (iş merkezi) en yüksek puanları aldılar ve en üst sıraya yerleştiler.